×
×
TOPLULUK GENEL KILAVUZU
Topluluk kılavuzu nedir?

Tasarlatasarlat da düşüncelerin tek tip olduğu kabul edilmez. Farklılıklar tek bir kalıba sokulmaya çalışılmaz. Başkalarının hazları kendi hazlarımızla ölçülmez. İnsanlar genelde gördüklerine inandıklarını söylerler fakat inandıklarını görürler. Hatırlamamız gereken nokta uyuşamadığımız zaman nazik ve saygılı olmaktır. Bu topluluğun ana ilkesi budur! Tasarlatasarlat'ta Ahlak ve Tasarlatandan başka hiçbir otorite Tasarlayanı kısıtlayamaz. Yeteneklerine ve çalışma azmine güvenen Tasarlayanlar burada frekanslarına uyacak Tasarlatanlarla, Tasarlatanlar ise kendi zevk ve anlayışlarına uygun Tasarlayanlarla karşılaşacaklardır. 

Bu kılavuz sadece bizim, hepimizin aynı ve doğru yerde olduğumuzdan emin olmamıza yardımcı olmak için  vardır. Tasarım konusunda kendisini geliştirmiş profesyonel veya geliştirmekte olan amatör tasarımcı üyelerimizin tasarım konusunda heyecan duyan yaratıcı ve yetenekli kişiler olduğundan eminiz.

Tasarlatanlar ve Tasarlayanlar için hazırlanmış özel kılavuzlara da bakmanızı da öneriyoruz.

Sadece biraz saygı!

Tasarlatasarlat topluluğu Türkiye'yi ve Türkçe konuşan ülkeleri kapsayan geniş bir topluluktur. Bu büyük toplulukta bizlerin bütün konular üzerinde hemfikir olmamız söz konusu olmadığı gibi böyle bir zorunluluk da yoktur. İnsanlar genelde gördüklerine inandıklarını söylerler, fakat inandıklarını görürler. Hatırlamamız gereken nokta, uyuşamadığımız zaman nazik ve saygılı olmaktır. Bu topluluğun ana ilkesi budur!

Ne anlatmak istiyorsun?

Tasarlatasarlat topluluğunda siz Türkçe iletişim kuran büyük bir kitle katılım ortamında bulunuyorsunuz. Gönderdiğiniz metinler ve çizimler bu sitede online olarak herkesin görüşüne sunuluyor. Bir gönderim yapmadan önce, gönderinizin ve sunum şeklinizin topluluk tarafından görüntülenmesinin sizi mutlu edip etmeyeceğinden emin olun.

Diğer yarışmacıların Fikri Mülkiyet Hakkına saygılı olun.

Bu platformda tasarlayanlar emek ve yeteneklerini ortaya koymaktadırlar. Bu nedenle Telif Hakkı ve Fikri Mülkiyet Haklarının korunması konusunda çok duyarlıyız. Kişiler kendilerine ait olmayan bir içeriği kullanmamalılar. Bu en azından yakışık alacak bir yaklaşım olmaz. Lütfen daha fazla bilgi için "Telif Hakları ve Fikri Mülkiyet Hakları" konularını okumanızı öneriyoruz.

Aklını devreden çıkarma ve eleştirel ol!
  • Eleştirmekten ve eleştirilmekten çekinme. 

Düşünerek yapılan yapıcı eleştiriler tasarlayanlara katkı sağlar, onların becerilerini geliştirir ve yarışma sahiplerinin gereksindikleri tasarım sunumlarını almalarına yardımcı olur. Biz sizin doğru ifadelerle ve saygı çerçevesinde eleştiriler yapacağınızdan eminiz. Geride durmayın ve katılımcı olun. Saygısızca yapılan eleştiriler cezalandırılır, gerekirse ilgili kişinin hesabı kapatılır.

İletişim iki yönlü bir yoldur.

Bu platform sürekli olarak büyümeyi, değişmeyi ve gelişmeyi amaçlamış bir platformdur. Zaman zaman küçük arızalar oluşabilir. Lütfen bize sorunu bildirin ve rahat olun. Bize neyi sevip, neyi sevmediğinizi de bildirin ki hizmetimiz daha mükemmel olsun. 

Tasarlatasarlat da kötü hissedilen günler yok!

Tasarla Tasarlat da kötü hissedilen günler yok!

Hepimizin kendisini kötü hissettiği zamanlar olur, eğer niyetiniz iyi ise bu Tasarlatasarlat da gerçekleşmez. Bu platform tamamen iyi zaman geçirmek için vardır. Bütün engellemelerinizi dışarıda bırakın ve biz size nasıl iyi bir zaman geçireceğinizi gösterelim. İleride de sizin moralinizi bozmak isteyenler olursa biz orada olacağız. 

Saygılı olun!

Sabırlıyız, ama itiraf etmeliyiz ki çok hızlı bir şekilde tavır koyabiliyoruz. Sabrımızı zorlayıp hesabınızı kapatmamıza neden olmayın. Biz de sizin gibi Tasarlatasarlat da iyi zaman geçirip mutlu olmak istiyoruz.

Raporlamalar ve Canlı Destek

Zaman zaman, sürprize neden olabilecek kötü içeriklerle karşılaşabilirsiniz. Bu sürpriz saldırgan bir yorum, kopyalanmış bir tasarım veya birilerinin yaptığı aptalca işler olabilir. Sadece "iletişim" formunu kullanarak veya yarışma sayfasında bulunan (!) işareti ile ifade edilen "Eser hakkı ihlali bildir" , "Tasarlayanı Raporla" veya "Yarışmayı Raporla", " sekmelerini kullanarak bizi bilgilendirin ki, biz onları önce nazikçe uyaralım ve eğer gerekiyorsa bu platformla ilişkilerini bitirelim. Eğer konunun acil ve önemli olduğunu düşünüyorsanız bildirimlerinizi Canlı Destek üzerinden de yapabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR
GENEL
KULLANICI HESAPLARI
TELİF HAKLARI
TASARIMCI ÖDEMELERİ
TASARIM YARIŞMASINI BAŞLATMAK
TASARIM SUNUMU
ÜCRETLER VE MALİYETLER
KILAVUZLAR
TOPLULUK GENEL KILAVUZU
YARIŞMA SAHİBİ KILAVUZU
TASARIMCI KILAVUZU