×
TASARIMCI KILAVUZU
Tasarımcı kılavuzu nedir?
Tasarımcılar, bu bilgiler sizin için! 

Eğer genel topluluk kılavuzunu okumadıysanız, sizin için en iyi başlama noktası orasıdır. Fakat bu sayfayı da okumak gereksinimi duyabilirsiniz. Bir yarışmaya gireceğiniz zaman bu kılavuzu okumak ihtiyacı duyacaksınız.

Genel

Yarışmaları dikkatli bir şekilde seçin!

Tasarlatasarlat’ta, yaşamda olduğu gibi bazı olasılıklar diğerlerinden daha iyidir. Yarışmaya girerken rahat hissediyor musunuz? Yarışma sahibinin itibarı nasıl? Daha önce benzeri yarışmalar açmış mı? Ne kadar çok geri bildirim yapmış? Yarışmaya tasarım sunumu çok yapılmış mı? Bunlar sizin zamanınızı ve enerjinizi bir yarışmaya adamadan önce bilmek isteyeceğiniz şeyler. Önemli bir konu daha var. Kaybetmeyi bilmek, kazanmayı bilmek kadar önemlidir!

Diğer tasarımcılarla ilişkiler.

Bazen, diğer tasarımcılarla görüşmek isteyebilirsiniz. Bunun yolu özel mesaj kullanmaktır. Adında da anlaşılacağı gibi bu mesajlaşma iki kişi arasında gerçekleşen özel mesajlaşmadır. Bu yöntem bütün dünyanın duymasını istemediğiniz konular hakkında tartışmak için kullanabileceğiniz iyi bir yöntemdir. Tasarlatasarlat ta itibar çok önemlidir. Kişisel sorunları genel yarışma tartışmaları bölümünde konuşarak risk almayın.

Puan sistemi nedir ve nasıl çalışır ?
Yarışma Sahibi İle İlişkiler

Nazik ve profesyonel olun! 

Söylemeye gerek yok. Biz sizin daima nazik ve profesyonel olacağınızdan eminiz. 

Yarışma özetini okuyun! 

Genelde kaliteli tasarım oluşturup, yarışma kazanan tasarımcılar, yarışma özeti ile uyumlu tasarımlar yapan tasarımcılardır. Eğer yarışma özetini dikkatli bir şekilde okumaz ve bazı açık detayları kaçırırsanız yarışma sahibi üzerinde iyi bir etki bırakmaz ve yarışmayı kazanamazsınız. Yarışma özetini hafife almayın, iyi okuyup sindirerek düşüncelerinizi formüle edin. Biz hepimiz çok iyi biliyoruz ki yaratıcı süreç zorlanamaz ama başarılı bir tasarım için yarışma özetini yol haritanız olarak kullanabilirsiniz.

Ahlaklı davranmak!

Tasarlatasarlat'ta ahlak ve yarışma sahibinden başka hiçbir otorite sizi kısıtlayamaz. Yeteneklerinize ve çalışma azminize güveniyorsanız, burada muhakkak frekansınıza uyacak yarışma sahipleri ile karşılaşacaksınız.

Doğrudan garantili başlayan yarışmalar.

Doğrudan garantili başlayan yarışmalar diğer yarışmalara göre daha düşük bir ödülle başlatılır. Bu yarışmalarda geri ödeme yapılması söz konusu değildir. 10 tasarımdan az sunum yapılırsa talep halinde geri ödeme yapılır.

Telif Hakkı

Düşüncenizi mi değiştirdiniz? Sunumlarınızı geri çekin! 

Kazanan olarak seçilmedikçe ve size ödül ödemesi yapılmadıkça yaptığınız sunumlar sizindir ve istediğiniz zaman yarışmadan çekebilirsiniz.

Ödül yok mu? Telif hakkınızı transfer etmeyin!

Siz, tasarımlarınızın telif hakkına tamamen sahipsiniz. Bize sadece ön izleme için izin verirsiniz. Bunun eğeri veya fakatı yoktur. Tasarımınızın telif hakkı, karşılığı size tamamen ödenmedikçe size aittir. Bir yarışma sahibi, kanunen size ödül ödemesi yapmaksızın sizin çalışmanızın aslını veya türetilmiş kopyasını kullanamaz. Eğer bir telif hakkı ihlali yaşadığınızı düşünüyorsanız durumu derhal bize raporlayın.

Tasarımın size ait olduğundan emin olun!

Sunduğunuz çalışmanın size ait olduğundan ve onu kullanmak yetkisine sahip olduğunuzdan emin olun. Eğer tasarımınızın içinde herhangi bir "stock image" kullanıyorsanız, bu konuda yarışma sahibini ilgili lisansı satın alması gerektiği konusunda bilgilendirdiğinizden emin olun.

SIKÇA SORULAN SORULAR
GENEL
KULLANICI HESAPLARI
TELİF HAKLARI
TASARIMCI ÖDEMELERİ
TASARIM YARIŞMASINI BAŞLATMAK
TASARIM SUNUMU
ÜCRETLER VE MALİYETLER
KILAVUZLAR
TOPLULUK GENEL KILAVUZU
YARIŞMA SAHİBİ KILAVUZU
TASARIMCI KILAVUZU