×
×
GENEL
Tasarlatasarlat nedir?

Tasarlatasarlat internet ortamında gerçekleştirilen bir KİTLEKATILIM tasarım yarışması platformudur. Tasarlatanlar ve Tasarlayanlar, Tasarlatasarlat ın yetenekli ve yaratıcı yarışmacılardan oluşan KİTLEKATILIM ortamına aynı heyecanlarla gelirler. Tasarlayanlar ödülü kazanmak için diğer Tasarlayanlarla yarışırlarken hem becerilerini hem de yeni tasarlatanlarla ilişkilerini geliştirirler. "[Nasıl çalışır?]" ve "[Tasarlatan] veya [Tasarlayan] olarak başlamak" konularına da bakınız.

Bir tasarlayana özel yorum yapabilir miyim?

Evet! Tasarım görüntüsünün sol alt tarafında Tasarlayanın kullanıcı  adı vardır. Tasarlayanın kullanıcı adını tıkladığınızda, ilgili Tasarlayanın o yarışmaya sunduğu bütün tasarımlar görüntülenir. Sadece tasarlatanlar bu sayfada bulunan yorumlar panelinden o tasarımcıya özel yorum yapabilirler.

Destek hizmetine nasıl ulaşırım?

Eğer genel bir sorunuz varsa, sayfanın sağ üstünde bulunan iletişim linkini tıklayın açılan sayfada bulunan [iletişim formunu ] doldurarak destek birimimize gönderin. Eğer bir yarışmayı raporlayacaksanız, yarışma sayfasının sağ üstünde bulunan “[ Yarışmayı raporla]”, eğer Tasarlayanı raporlayacaksanız önce Tasarlayanın yarışmaya sunduğu tasarımın sağ altında bulunan "tasarımları" linkini, açılan sayfada ise “[ Tasarlayanı rapor et ]” linklerini kullanın. Eğer bir yarışma tasarlatan iseniz ve yarışmanız hakkında bir sorunuz varsa veya sadece bir tavsiye almak istiyorsanız yine yarışma sayfanızdaki “[Yarışmayı rapor et]” linkini kullanabilirsiniz. Bu bize, sizin sorununuz olan ilgili yarışmayı bulmamız için yol gösterecektir. Eğer anlık destek almak istiyorsanız "Canlı Destek" hemen sayfanın sağ altındadır ve  bir "merhaba" cevap almanız için yeterli olacaktır.

Bir geri bildirimim var!

Mükemmel! [Bloğumuzda] öneriler yapabilir, yapılmış önerileri oylayabilir veya bizim [üye destek] ekibimizle iletişim linkini kullanarak irtibata geçebilirsiniz.

İzleme listesi nedir?

İzleme listesi sizin ilgilendiğiniz yarışmaların listesidir. İstediğiniz kadar yarışmayı izleme listenize alabilirsiniz ve bu liste tamamen size özeldir. Bir yarışmayı, yarışma sayfasındaki “İzlemeye Al” tuşunu tıklayarak izleme listenize alabilirsiniz. Listenizden çıkarmak için ise “İzlemeden Çıkart” tuşunu tıklayın. Hangi yarışmaların izleme listenizde olduğunu görmek istiyorsanız önce “Hesabım” linkini tıklayın. Listeniz “İzlenen Yarışmalar” başlığı altında görüntülenir.

Özel iletiler nedir? Bir özel ileti nasıl gönderebilirim ve nasıl okuyabilirim?

Özel iletiler Tasarlatasarlat üyelerinin birbirlerine kendi aralarında gönderdikleri iletilerdir. Özel ileti göndermek için önce kullanıcının profiline ulaşın. Kullanıcının adının üstünü tıklayarak profiline ulaşabilirsiniz. Daha sonra sayfanın sağ üstünde bulunan “Özel ileti gönder” linkini tıklayın. Açılan sayfada özel ileti yazmanız için gereken formu bulacaksınız. Size gönderilmiş özel iletileri görmek için “Gelen Kutusu” gönderdiğiniz özel iletileri görmek için ”Giden Kutusu” linkini tıklayın. Burada iletilerin listesi size görüntüleniyor olacak.

Eposta adresimi nasıl değiştirebilirim?

Eposta adresinizi değiştirmek için ekranın sağ üstündeki görüntü resminizi tıklayın. Açılan menüden kullanıcı adınızı tıklayın. Kullanıcı adınızı tıkladığınızda profiliniz görüntülenecektir. Bu ekranda "Ayarlar" sekmesini kullanarak her türlü bilginizi güncelleyebilir, eposta adresiniz dahil bütün diğer bütün hesap detaylarınızı değiştirebilirsiniz. Yeni eposta adresinizi girdikten sonra değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın. Yeni eposta adresinize bir eposta gönderilecektir, bu epostayı aldığınızda epostanın içinde bulunan linki tıklayarak eposta adresinizin doğrulamasını yapın. Bunu da tamamladığınızda sizin platformumuzda kayıtlı olan eposta adresiniz değişmiş olacaktır.

Portfolyo nedir?

Portfolyo tasarımcının Tasarlatasarlat a sunmuş olduğu çalışmaların sergilendiği bir listedir. Bir tasarımcının portfolyosunu görmek isterseniz tasarımcının tasarım görüntüsünün sağ altında bulunan “Tasarımcı (Kullanıcı Adı)” linki tıklandığında Tasarımcının Profili altında portfolyosu “Son Tasarımları” ve “Kazandığı Yarışmalar” şeklinde görüntülenecektir. Bir başka şekilde, kullanıcı adının görüntülendiği her link tıklandığında kullanıcının portfolyosuna ulaşılabilir.

Sitedeki değişiklikleri nasıl öğrenebilirim?
[Tasarlatasarlat] bloğuna üye olabilir ve bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Bunlar bizim neler yaptığımızı öğrenmeniz için en uygun yerlerdir. Arzu ettiğinizde [Facebook ta Tasarlatasarlat'ın fanı da olabilirsiniz.]
Niçin hesabımı Facebook profilime bağlamalıyım?
Hesabınızı Facebook profilinize bağlayarak: 

• Tasarlatasarlat çalışmalarınızı Facebook profilinizin bir parçası olarak paylaşabilirsiniz. 

• Bir tıkla Tasarlatasarlata bağlanabilirsiniz. 

• Bir yarışmaya girdiğiniz veya bir yarışmayı kazandığınız zaman arkadaşlarınız otomatik olarak bilgilendirilirler. [Hesabınızı Facebook profilinize bağlamak için tıklayınız.]

Twitter nedir?

[Twitter] bir özgür sosyal network ve mikro-blog hizmetidir. Kullanıcılar “tweets” olarak bilinen 160 karakterlik mesajlar gönderebiliyorlar. Twitter profillerini özelleştirmek isteyen kullanıcılar Tasarlatasarlat da bir [Twitter arka plan yarışması] açabilirler. Hali hazırda bir Twitter kullanıcısı iseniz niçin Tasarlatasarlat ı izlemiyorsunuz?

“Tasarlatasarlat'ı Twittle" tuşu ne işe yarar?

“Tasarlatasarlat'ı Twittle" tuşu herhangi bir üyenin Tasarlatasarlat'ı [Twitter] de paylaşmasını kolaylaştıran bir tuştur. Eğer Twitter e üye iseniz bu tuşu tıklamakla Tasarlatasarlat'ı Twitter de paylaşmanızı sağlayacaktır.

URL nedir?

URL bir web sayfasının, bir imajın veya herhangi bir şey hakkındaki dosyanın world wide web üzerindeki adresidir. Bir web sayfasının URL si tarayıcının adres çubuğunun içinde görünür. Örneğin şu anda bulunduğunuz sayfanın URL adresi sizin tarayıcı çubuğunuzun içinde görünmektedir.

Tasarlatasarlat da erişkin yarışmaları yürütebilir miyim? Hazır yapılmış erişkin tasarımları sunabilir miyim?

Tasarlatasarlat da erişkin yarışmaları düzenlenemez. Eğer tespit edersek kaldırırız. Tasarlatasarlat bir aile dostu topluluktur. Yaşamın her kesiminden ve her yaştan insanlardan oluşur. Bunun sonucu olarak ta olası saldırılara karşı bizim hızlı tavır koymamız gerekir. Bizim hizmet anlaşmamız “saldırgan, kanunsuz, taciz edici, hakaret içeren, karalayıcı, küfürlü, tehdit edici, muzır, kaba, müstehcen veya bir başka şekilde karşı çıkılabilir” gönderimleri özellikle yasaklar. Ebeveynine, öğretmenine, patronuna gösteremeyeceğin şeyleri Tasarlatasarlat a gönderme!

Eğer burada sorularıma cevap alamazsam?
Endişe etmeyin. [Destek ekibimiz] sorularınızı cevaplamak üzere her zaman elinizin altında.
Tasarlatasarlat ın geleceğine katkıda bulunmak istemez misiniz?
Biz Tasarlatasarlat olarak kendimizi oldukça demokratik hissetmek istiyoruz. Gelecekteki yeni yüzümüze katkıda bulunmak isterseniz önerilerinizi bırakabilir veya oylarınızı sitemizde kullanabilirsiniz.
Canlı Destek

Gerçek bir kişiden anlık canlı destek mi almak istiyorsunuz?  Sayfa başlığında bulunan canlı destek ikonunu tıklayın ve online iletişime geçin.

SIKÇA SORULAN SORULAR
GENEL
KULLANICI HESAPLARI
TELİF HAKLARI
TASARIMCI ÖDEMELERİ
TASARIM YARIŞMASINI BAŞLATMAK
TASARIM SUNUMU
ÜCRETLER VE MALİYETLER
KILAVUZLAR
TOPLULUK GENEL KILAVUZU
YARIŞMA SAHİBİ KILAVUZU
TASARIMCI KILAVUZU