×
×
TASARIMCI ÖDEMELERİ ?
Yarışma sayfasında görünen ödülden herhangi bir kesinti yapılır mı?

Yurt içi ödemelerde görünen ödül kazanan tasarımcıya net olarak ödenir. Yurt dışı ödemeler ve banka dışı ödeme kurumları (PayPal, PayU benzeri) üzerinden yapılan ödemelerde ise transfer komisyonlarının düşülmesi sonrası kalan miktar tasarımcıya ödenir.

Garantili bir yarışmanın birincisi seçilmez ise ne olur?

Garantili yarışmanın kapanması sonrasında bir kazanan seçilmez ise ödül tutarı yarışmaya katılan ve daha önce en az bir yarışma kazanmış tasarımcılar arasında eşit olarak paylaştırılır. Bazen yarışma sahipleri oldukça uzun bir zaman sonra sitemize gelerek kazanan seçmek istediklerini bildirebilmekteler. (2 sene sonra kazanan seçmek isteyen yarışma sahipleri olmuştur.) Yarışma sahiplerini hayal kırıklığına uğratmamak adına ve paylaştırma halinde tasarımcılara çok küçük ödemeler çıkması nedeni ile paylaştırmalar yarışma başlangıç tarihinden 12 ay sonra yapılmaktadır. Kazananın seçilmesinden, hem yarışma sahipleri hem de kazanan tasarımcılar daha memnun kalmaktadırlar.

ÖDEME VADESİ (Transfer isteminin istemciye ulaşması ne kadar zaman alır?)

Ödeme Vadesi: Yarışma başlangıç tarihinden sonraki ayın aynı günüdür (Bir ay sonra). Yarışmaların başlangıç tarihleri yarışma özet sayfalarında yer alır. 

Not:Bu gecikmenin nedeni bankaların Sanal Pos ödemelerinde koydukları 45 günlük blokaj süresidir.

(Yarışmalar 7-14 gün sürer. 7-14 Günde seçim süreci vardır. Dosya tesliminden ortalama 10 - 15 gün sonra dosyaların onaylanmış olması koşulu ile isteminiz üzerine ödemeniz banka hesabınıza aktarılır.)

Ödeme Günü: Ödemeler yarışma başlangıç tarihinden itibaren 30 gün sonra ilk salı günü saat 14-17 arası yapılır.

Ödül miktarı Türkiye içindeki bankalara (IBAN) EFT yolu ile hiç bir kesinti yapılmadan net ödül miktarı olarak aktarılır.

Payoneer ve benzeri kurumlar aracılığı ile ödemeler: Ödül, dosyaların doğruluk onayı alması ve tasarımcının istemi sonrası transfer komisyonları tasarımcı ödülünden kesilerek (Transfer komisyonları tasarımcıya ait olmak üzere) hesabına aktarılır.

Hangi para birimi ile ödeme yapılır?
Tasarlatasarlat sadece Türk Lirası ile çalışır.
Kazandığım ödül tutarı sitedeki hesabımda ne zaman görünür hale gelir?

Yeni bir yarışma kazandıysanız öncelikle tebrik ederiz. Yarışma tamamlanmış ve yarışma açan sizin tasarımınızı "KAZANAN" olarak seçmişse öncelikle tasarımın kullanım haklarının devir sözleşmesini onaylamalısınız. Onay sonrası açılan özel platforma orijinal uygulama dosyalarını sisteme yüklemelisiniz. Yarışmayı açan tarafın beklenen dosyaların aldığını ve kabul ettiğini onaylaması sonrası ödül sitemizdeki hesabınızda görünür hale gelecektir. (Yarışma sahibine son onayı vermesi gerektiğini hatırlatın.) Sitemizdeki hesabınızda görünür hale gelen tutar, ancak hesabınızdan talep yapmanız halinde bankanız hesabına aktarılır. Ödeme vade gününe kadar yarışma sahibinin hiç bir bildirimde bulunmadan dosyaları onaylamaması durumunda, yarışma sahibinin onay vermeyi unuttuğu kabul edilir. Ödeme vadesi gününden bir gün önce tarafınızca bize bildirim yapılması halinde dosyalar tarafımızca incelenip ve sorun bulunmadığı tespit edildikten sonra onaylanır.

Transfer talebimi nasıl yaparım?

Sitemizde kişilerin kendilerine ait bir kredi hesabı sayfası vardır ( Hesabım). Bu sayfaya Hesabım linkini tıkladıktan sonra açılan sayfanın sol tarafındaki menüden "Hesap Durumu" linkini tıklayarak  ulaşabilirsiniz. Bu sayfada "Aktarılmasını istediğiniz tutar" kutusuna istediğiniz tutarı yazarak "Talep Ediyorum" tuşunun tıklanması gerekir. Kişi hesabından en az 50 TL çekebilir. Bakiye kontrol edildikten sonra transfer edilmek istenen miktar ilgili yere girilir ve transfer şekli seçilir. İstemin yapılması öncesi transfer ücreti tahsil edilmesi söz konusu olabileceği için herhangi bir transfer ücreti tahsilatı söz konusu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Takdir edilmelidir ki bütün ödeme şekillerini otomatik hale getirmek mümkün değildir.

SIKÇA SORULAN SORULAR
GENEL
KULLANICI HESAPLARI
TELİF HAKLARI
TASARIMCI ÖDEMELERİ
TASARIM YARIŞMASINI BAŞLATMAK
TASARIM SUNUMU
ÜCRETLER VE MALİYETLER
KILAVUZLAR
TOPLULUK GENEL KILAVUZU
YARIŞMA SAHİBİ KILAVUZU
TASARIMCI KILAVUZU