×
KULLANICI HESAPLARI
Kendime ait bir hesap nasıl oluşturabilirim?
İster bir yarışmacı olun, ister bir yarışma sahibi, sayfanın sağ üstündeki “Kayıt Ol” linkini tıklayın. İşlemi tamamlamanız bir dakikanızı bile almayacaktır.
Güvenli bir şifreyi nasıl oluşturabilirim?

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı, küçük ve büyük harfler, numaralar ve noktalama işaretleri içermeli. Güvenli bir şifre seçimi çok, hem de çok önemlidir. Eğer hesabınız kötü niyetli bir kullanıcı tarafından kullanılma tehlikesi içine girerse bu kullanıcı sizin uğraşarak elde ettiğiniz kazanımlarınızı kendi hesabına aktarabilir veya sizin yarışma ödülünüzü istediğine verebilir.

Güvenli bir şifre oluşturmak için size verebileceğimiz bazı ipuçları var!

Sözcük veya deyim kullanmayın. Sözlüklerde bulunabilecek sözcüklerden kaçının. Hack girişimlerinin çoğunun temelinde sıklıkla sözlükler bulunur. Numaraları, sembolleri ve farklı şeyleri karıştırın. Eğer şifrenizde 6 adet küçük harf varsa 309 milyon olası şifre vardır. Size çok fazla gibi görünebilir ama bir bilgisayar için bunları listelemek sadece saniyeler meselesidir. Bu tip listeler ise bir şifreyi kırmanın en önemli kısmıdır. Büyük harfleri de kullanmakla bu olasılıklar sayısını neredeyse 690 milyara çıkartırsınız. Bu 200 bin defa fazla olasılık demektir. Uzun bir şifre seçin! Uzun bir şifrenin tahmin edilebilmesi çok daha zordur. Altı küçük harfli bir şifrenin olasılık sayısı 309 milyon iken 8 küçük harfli bir şifre birden 208 milyar olasılığa fırlar. Hatırlanabilir olsun! Bütün bunların yanında şifrenizi bir şekilde hatırlayabilmeniz gerekir. Karışık şifrelerin hatırlanabilmesi bazı benzetmeler yaparak mümkün olabilir. Örneğin: Bs3skg,10kh (Ben sokakta 3 sevimli köpek gördüm, 10 kere havladılar) 

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

“Hesabım” linkini tıklayarak bütün diğer detaylarınızı değiştirebileceğiniz gibi şifrenizi de değiştirebilirsiniz. Hesabınıza girdikten sonra sol tarafta bulunan listeden “Şifre Değiştirme” linkini tıklayınız. Not: Şifrenizi değiştirirken lütfen güvenli şifre oluşturmak ile ilgili maddeye bakınız.

Bir taneden fazla hesap oluşturabilir miyim?

Hayır! Çoklu hesaplar oluşturmak bizim kullanma kurallarımıza aykırıdır. Böyle bir durum sizin itibarınızı zedeleyeceği gibi bizim destek ekibimizin de kafasını karıştırır. 

Not: Biz düzenli olarak çoklu hesapları taramakta ve askıya almaktayız. Birden fazla hesap yaratmanız hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir.

Kullanıcı adımı nasıl değiştirebilirim?

“Hesabım” linkini tıklayarak bütün diğer detaylarınızı değiştirebileceğiniz gibi kullanıcı adınızı da değiştirebilirsiniz. Hesabınıza girdikten sonra sol tarafta bulunan “Profilim” linkini tıklayınız.

Kendim için bir profil resmi nasıl yükleyebilirim?
1-Sayfanın sağ üstündeki “Hesabım” linkini tıklayın. 

2-Açılan sayfanın solundaki “Profilim” linkini tıklayın. 

3-Bu sayfada Profil Resmi maddesi vardır. Buradan "Dosya Seç" linkini tıklayarak bir görüntü resmi seçin. 

4-“Kaydet” tuşunu tıklayarak yeni görüntü resminizi yükleyin.

Hesabımı Facebook profilime nasıl bağlayabilirim?

Hesabınızı Facebook profilinize bağlamak için “Hesabım” a gidin ve ekranın solundaki “Profilim” linkini tıklayın. Açılan sayfanın üstünde hesabınızı Facebook a bağlamaya davet eden bir link bulacaksınız. Bu linki tıkladığınızda Tasarlatasarlat ın Facebook profilinize girme izni verip vermediğinizle ilgili sorusu ile karşılaşacaksınız. Tasarlatasarlat ın hesabınıza girişi için yeterli izinleri verdiğiniz zaman hesabınız Facebook profilinize bağlanmış olacaktır.

Tasarlatasarlat benim Facebook duvarıma niçin gönderimler yapıyor?

Hesabınızı Facebook profilinize bağlarken, biz sizden sizin adınıza yapılacak yayınların iznini istiyoruz. Eğer bize bu hakkı verirseniz bir yarışmaya girdiğinizde veya bir yarışmayı kazandığınızda biz bunu sizin Facebook duvarınızda yayınlıyoruz. Eğer istemiyorsanız sorun yok. Sadece the Facebook [Application Settings page] e gidin ve Facebook uyarlamasındaki Tasarlatasarlat a verdiğiniz izinleri değiştirin. Bilmelisiniz ki, bunlar Facebook ayarlarıdır ve bizim sizin adınıza değişiklik yapma şansımız yok.

Banka hesap numaramı ve diğer ticari bilgilerimi nasıl yükleyeceğim?

Önce "Hesabım" linkini tıklayın. Açılan sayfa sizin hesabınızın bulunduğu sayfadır. Sol tarafta bir menü listesi bulunur. Orada "Profilim" linkini tıklayın. Açılan sayfanın en altında ticari bilgileriniz ile ilgili konuları bulacaksınız. 

Hesabıma Facebook yolu ile bağlanamıyorum!

Facebook hesabınız üzerinden Tasarlatasarlat a bağlanmadan önce [hesabınızı Facebook profiliniz ile bağlamanız] gerekir.Eğer bu işlemi yaptıysanız ve hala kayıt olamıyorsanız, Tasarlatasarlat a Facebook uyarlaması için yeterli izinleri verip vermediğinizi denetleyin. Eğer bunun nasıl yapılacağından emin değilseniz, nasıl yapılacağını [Facebook üzerinden] denetleyin. Eğer hala sorun devam ediyorsa, bizimle [irtibata geçin] size nasıl yardımcı olabileceğimize bir bakalım.

Hesabımı silebilir miyim?

Şimdilik hayır! “Hesabım” altında bulunan “Profilim” sayfasında “sitedeki bütün sunumlarımı geri çek” ve “yapılan bütün duyurulardan kaydımı sil” seçeneklerini her zaman kullanabilirsiniz. Eğer yürüttüğünüz herhangi bir yarışmayı geri çekmek istiyorsanız lütfen “İletişim” linkini tıklayarak destek ekibimizle irtibata geçin, onlar konu ile hemen ilgileneceklerdir.

SIKÇA SORULAN SORULAR
GENEL
KULLANICI HESAPLARI
TELİF HAKLARI
TASARIMCI ÖDEMELERİ
TASARIM YARIŞMASINI BAŞLATMAK
TASARIM SUNUMU
ÜCRETLER VE MALİYETLER
KILAVUZLAR
TOPLULUK GENEL KILAVUZU
YARIŞMA SAHİBİ KILAVUZU
TASARIMCI KILAVUZU